Laboratorij 1 Studentska laboratorija za vježbe

Imajući najveći prostor među svim ostalim laboratorijama, studentska laboratorija za vježbe predstavlja najprikladnije mesto za osnovne studentske tutorijale. Primarni cilj ove laboratorije jeste naučiti učenike kako implementirati koncepte osnovne hemije. Ovo podrazumijeva proizvodnju hemijskih rastvora, izvođenje laboratorijskih tehnika, naučiti kako raditi sigurno u laboratoriji i izvoditi eksperimente hemijske laboratorije. Pored toga, tehnike molekularne biologije kao što su izolacija DNK, RNK i proteina mogu se lako izvršiti i shodno tome provjeriti gel elektroforezom. Štaviše, tehnike kloniranja DNK, metode ćelijske kulture zajedno sa kompetentnom pripremom ćelija se predaju našim učenicima.