Esma Bilajac uspješno odbranila doktorsku disertaciju

U ponedjeljak, 10. jula 2023. godine, studentica trećeg ciklusa studijskog programa Genetika i Bioinžinjering Esma Bilajac, je uspješno odbranila svoju doktorsku disertaciju pod naslovom „Procjena antitumorskog potencijala novih farmokoloških kandidata kod limfoma“. Istraživanje je provedeno na Internacionalnom univerzitetu u Sarajevu (IUS) u saradnji sa Farmaceutskim fakultetom Univerziteta u Sarajevu.

Članovi komisije za odbranu su bili doc. dr. Altijana Hromić-Jahjefendić, doc. dr. Jasmin Šutković i doc. dr. Muhamed Adilović sa studijskog programa Genetika i bioinžinjering; doc. dr. Amar Osmanović sa Farmaceutskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu i mentorica van. prof. dr. Una Glamočlija sa Farmaceutskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.

IUS čestita dr. Esmi Bilajac i želi joj još mnogo uspjeha u budućim akademskim poduhvatima.